NEWS blog

Monday
18 August 2014

Tartu muusikanädal toob reedel-laupäeval Uuele Õuele tasuta kontserdid, plaadituru ja muusikaviktoriini

 

Uus Õu. Foto: Patrik Tamm

Sel nädalavahetusel, 22.-23. augustil toimuva Tartu muusikanädala kavasse on lisandunud ka päevaprogramm kultuurihoovis Uus Õu. Mõlemal festivalipäeval leiab Uuest Õuest nii kontsertesinemisi ja DJ-sette kui sportlikke ja ajugümnastilisi ettevõtmisi. Lisaks on müügil värskekõlalist muusikat ja kohalike moekunstnike loomingut.

Uue Õue programmi soojendusringiks on reedeõhtune pinksiturniir ja sellele järgnev muusikaviktoriin, kus kiiremad ja nupukamad saavad oma võimed proovile panna. Pärast muusikaviktoriini toovad lõppevasse suveöösse palmide- ja päikeseloojangumuusikat plaadifirma Frotee vedajad Martin & Erki ehk BALEARICTARTU.

Laupäeval jätkub päevane programm traditsioonilise Uue Õue lastehommikuga, mis sel nädalal seotakse muusikanädala programmiga. Kohe pärast lastehommikut algab õhtuni kestev tasuta kontsertide programm, kus tantsulist meelt arendavad DJ-d Madis Nestor,Madis Järvekülg ja Raul Saaremets. Hoogsate biitide ja sämplitega hoiavad tuju üleval ka Mimicry ja Lost in Systems ning klubiõhtulgi esinev Leedu indibänd Without Letters. Tantsuliste laivide vahel pakub vaheldust Lauri Tederi akustiline looming.  

Tartu muusikanädal toetab tänavu ka jalgrattakultuuri. Nii on velofännidele laupäeval kell 14-17 avatud Ratta putitamise workshop, kus Tartu Eksperimentaalse Rattatehase eksperdid jagavad näpunäiteid rattahoolduseks. Ühtlasi on melomaanidel võimalik soetada erinevat muusikakraami Biit Me pop-up plaadipoest ning moeteadlikumad saavad täiendada oma garderoobi ja ehtekogu Unified Fieldi ja Kutchi Mutchi poodides.

Muusikasõprade nälga kustutavad Villem Variku salatibaar ning hiljuti gurmeemaailma vallutanud mehhiko kööki pakkuv Mehhiko toidu food-stand. Kohaliku õlle- ja siidrivalikuga kostitab Naiivi välibaar.

Juba reede ennelõunal alustab Genialistide suures saalis bändikoolitus, mille teemadeks on tänavu välistuuride organiseerimine, muusikalise tegevuse alustamine ja partnerite leidmine Lätis ja Soomes ning laulukirjutamisoskuste lihvimine. Lisaks toimuvad Bändilaboriindividuaalsed mentorluse sessioonid.

Uus Õu programm Tartu muusikanädalal 22. ja 23. augustil:

R 22.08

11.00–15.00 Bändikoolitus (Genialistide Klubi suures saalis)

15.00–17.30 BändiLabor (Genialistide Klubi suures saalis)

17.00–20.00 Tartu muusikanädala pinksiturniir (Uus Õu)

20.00–21.30 Tartu muusikanädala muusikaviktoriin (korraldavad Kaarel Arb ja Grete-Stina Haaristo) (Uus Õu)

21.00 uksed Tartu Uues Teatris

21.30–03.00 FROTEE esitleb: BALEARICTARTU. Mikroplaadifirma esindajad Martin & Erki mängivad Uues Õues ja Genklubis palmide- ja päikeseloojangumuusikat. 

22.00 Klubiõhtu algus Tartu Uues Teatris

L 23.08

12.00–14.00 Lastehommik (Uus Õu)

14.00–17.00 Ratta putitamise workshop: Tartu Eksperimentaalne Jalgrattatehas ja Ken Kamenjuk (Uus Õu)

Samaaegselt tasuta kontserdid Uues Õues:

14.00–15.30 Madis Nestor (DJ)

15.30–16.00 Lauri Teder live

16.00–17.30 Without Letters (bändi DJ set)

17.30–18.00 Lost in Systems live

18.00–19.30 Madis Järvekülg (DJ)

19.30–20.00 Mimicry live

20.00–21.00 Raul Saaremets (DJ)

Õues võtavad koha sisse:

·      Biit Me pop-up plaadipood

·      Mehhiko toidu foodstand

·      Villem Variku salatibaar

·      Naiivi välibaar

·      Unified Field ehted

·      Kutshi Mutshi ehted ja kleidid

·      Tartu Eksperimentaalne Jalgrattatehas

Friday
08 August 2014

Tallinn Music Week läheb Tartusse

Carnival Youth Lätist on üks kolmest välisesinejast Tartu muusikanädalal.

Tartu muusikanädala peamiseks eesmärgiks on tutvustada publikule päevakajalisi Eesti ja lähiriikide artiste. Välisesinejaid on selle aasta programmis kolm – rahvusvahelist tähelepanu ja autiitleid noppinud Kongo-Soome hiphopi grupp Gracias, postrokki elektroonikaga segav Leedu bänd Without Letters ja tarmukalt üle Euroopa publikut võitev Läti indifolgi kollektiiv Carnival Youth.

Eesti muusikat esindavad vaid harvade live'dega üles astuv Ajukaja & Andrevski (mitte algselt välja kuulutatud Popidiot), bassimuusika tandem Faun Racket, äsja aasta põnevaima kodumaise albumi üllitanud artpop trio Badass Yuki, Kalamaja hiphop-filosoofid DVPH ja Tartu elektroonikute uus saadik Sander Reinus. Klubiõhtute DJ-settide eest kannavad hoolt pealinna popi peosarja Tallinn Jäck City residendid ning kiiksuga house-muusikale keskenduv rühmitus Parmani People.

Et muusikanädalavahetus Tartus oleks täielik, saab 23. augustil Uues Õues (Lai 37) kuulata akustilisi etteasteid valitud festivaliartistidelt, külastada Biit Me pop-up-plaadipoodi, lüüa kaasa eestimaise särgibrändi SWÄRK töötoas, osaleda lauatenniseturniiril ning mekkida käsitööõlut ja muud maitsvat.

Kõigil muusikutel ja muusikaelu korraldajatel on Tartu muusikanädala raames reedel, 22. augustil kl 11-15 võimalus osaleda bändikoolitusel, mis toimub koostöös BändiLaboriga. Bändikoolituse täpne ajakava ja programm on alates 14. augustist leitav Tartu muusikanädala veebilehel.

Tartu muusikanädala täpse programmi ja info esinejate kohta leiab veebilehelt www.tartumuusika.ee, sündmuse piletid on alates 8. augustist müügil Piletilevis: eelmüügist hinnaga 7 eurot / õhtu, kohapealt 10 eurot (kõigile, kes on liitunud Tartu muusikanädala Facebooki-sündmusega ka ukselt 7 eurot)

Reede, 22.08

 

21.00 UKSED

22.00–22.30 SANDER REINUS

23.00–23.45 CARNIVAL YOUTH (LV)

00.00–00.45 DVPH

01.00–01.45 GRACIAS (FIN)

02.00–04.00 PARMANI PEOPLE

 

Laupäev, 23.08

 

21.00 UKSED

22.00–22.45 BADASS YUKI

23.00–23.45 FAUN RACKET

00.00–00.45  WITHOUT LETTERS (LT)

01.00–01.45 AJUKAJA & ANDREVSKI

02.00–04.00 TALLINN JÄCK CITY

 

Tartu muusikanädalat toetavad Tartu linn ja Kultuurkapital.

Thursday
07 August 2014

International star producer Syn Cole gives a hometown performance this Friday

 


This Friday, 8th of August one of the hottest international EDM stars Syn Cole is paying a long-awaited visit to his hometown Pärnu in Estonia, pouring his brilliantly sequenced rhythmic drops all over summer capital’s nightclub Sugar, radio Sky Plus airwaves and EMT Live app transmission. Don’t miss his performance at Hirmo Faktor Live!
More info: www.facebook.com/events/277238309126480/


From Estonia to the heart of modern dance music, DJ and producer Syn Cole aka Rene Pais has made global dance floor domination look easy. Celebrated by Myspace, Vibe, Dancing Astronaut and EDM Tunes alike as one of the hottest artists of 2014, this has been a year for the taking for the man behind a string of versatile club hits.

A formally trained pianist introduced to electronic music`s more euphoricranks, young Rene found creative harmony in his mission to unite multiple genres – fusing electro, funky and progressive sounds – and stand for more than just obnoxious drops. He was tipped to reach the higher degrees of EDM stardom in 2013 when his debut single April skyrocketed to Beatport top 10. Second release Miami 82 featuring an edit from Swedish superstar Avicii himself, made big waves at the final leap of 2013. Kick-off remix duties, including ab official remix of Avicii’s Hey Brother, premiered by Pete Tong on BBC Radio 1, secured Syn Cole a place in EDM kingdom establishing him as a new age leader of the electronic dance community.

This June saw Syn Cole releasing an impressively groovy single Bright Lights, a beautiful airy piece with bright and victorious feel.

Having performed all over the world from Ushuaia Ibiza and Europe`s hottest nightspots to clubbing havens in Tokyo and taking the main stage at mammoth UK dance festival Creamfields, 2014 has taken him to the world’s premier electronic music festivals Tomorrowland in Belgium, Ultra Music Festival in Miami and EDC in Las Vegas.

Syn Cole is paying a long awaited visit to his hometown Pärnu in Estonia this Friday, 8th of August. Don’t miss out on Hirmo Faktor in nightclub Sugar - either in flesh, via radio transmission on Sky Plus or with a little help of EMT Live app emt.ee/live


HIRMO FAKTOR LIVE presents SYN COLE | DJ'd Kristjan Hirmo & Kert Klaus
https://www.facebook.com/events/277238309126480/

 

www.facebook.com/SynCole
www.twitter.com/Syncoleofficial
www.soundcloud.com/Syncole


 

Monday
04 August 2014

Viiuldaja Maarja Nuut valiti maailmamuusika messi WOMEX showcase põhiprogrammi

 

Maarja Nuut. Foto Rene Altrov

22.-26. oktoobrini Hispaanias, Santiago de Compostelas toimuva maailmamuusika suursündmuse põhiprogrammi pole kunagi varem kuulunud ükski Eesti artist. Omamoodi pärimusmuusikute rahvusvahelise kvaliteedimärgi sümboliks kujunenud kutset on taotlenud mitmed  Eesti esinejad, aga seni tulemusteta.

Womex on rahvusvaheliselt tunnustatuim maailmamuusika asjatundjate kokkutulek, mis tähistab tänavu 20ndat juubelit. Ühendades omavahel muusika- ja filmifestivali, muusikute „turu“, konverentsid ja valdkonna auhindade üleandmiste tseremooniad, on see sündmus kujunenud suurimaks omataoliseks maailmas.

Tänavuse Womexi muusikafestivali programmis on 32 artisti, kelle hulgas on žanri absoluutsed  tippnimed, nagu näiteks Ed Motta Brasiiliast, Ethiocolor Etioopiast, Orkestra Mendoza Ameerika Ühendriikidest jt. Meie regioonist on põhiprogrammis esindatud soomlaste  Ilkka Heinonen Trio ja Viljandiski esinemas käinud Otava Yo Venemaalt.  Aastaid väldanud töö tulemusena  kuulub sellesse hoolega valitud seltskonda tänavu ka Maarja Nuut.

Maarja Nuut on Virumaalt pärit viiuldaja ja laulja, kes oma muusikas võtab eeskuju peamiselt  vanade külapillimeeste mängust  ja pärimustantsude mustrijoonistest. Kasutades looperi minimalistlikke rütme loob ta oma esinemistel omanäolise helimaailma, kus traditsioonilised tantsulood, laulud ja jutud põimuvad live-elektroonikaga. Kevadel 2013 ilmus Maarja debüütplaat "Soolo", mis on pälvinud tähelepanu ja tunnustust juba mitmel pool maailmas. Plaat valiti tunnustatud inglise ajakirja fRoots lemmikute hulka ning jõudis ka nende kogumikplaadile.

Womexi messist võtab lisaks Maarjale oma messiboksiga osa ka MTÜ Eesti Pärimusmuusika Keskuse delegatsioon ja  mitmed Eesti pärimusmuusikud, et tutvustada kohalesõitnud delegaatidele siinset muusikat ja keskuse tegevust. Kohal on ka Viljandi pärimusmuusika festivali programmijuht Tarmo Noormaa, et saada inspiratsiooni järgmise suve festivali esinejatevaliku kokkupanemiseks.

Vaata lisa ka:

http://www.womex.com

http://www.maarjanuut.com/

http://www.folk.ee

Saturday
19 July 2014

Tallinn Music Week Positivusel sel nädalavahetusel

Reedest pühapäevani on Tallinn Music Weeki tiim seltsiks tervelt 19 heale Eesti artistile Baltikumi suurival muusika- ja kunstifestivalil Postivus. Allpool TMW telgi ja Palladium / Tallinn Music Weeki lava ajakava.

TMW telgis esinevad:

Reedel, 18. juulil

16.00 DJ Madis Aija

18.00 Wilhelm

20.00 Avoid Dave

Laupäeval, 20 juulil

12.00 DJ Sander Mölder

13.45 Frankie Animal

15.15 Margaret

16.45 Leslie Da Bass

18.00 Grind DJs

Pühapäeval, 21. juulil

12.00 Mõnus keskpäevane brunch Raadio 2 Dj-de ja maitsva kamajoogiga

Palladium / Tallinn Music Weeki lava ajakava:

Laupäeval, 20 juulil

14.15 Trad.Attack!

15.45 Inga & Bass

17.15 Wilhem

19.15 Marten Kuningas

Pühapäeval, 20. juulil

13.00 Argo Vals Band

14.30 Kali Briis

16.00 Three Leg Dog

Kokku astuvad Positivusel üles 19 Eesti artisti. Lisaks ülalnimetatutele ka Junk Riot Nordea ja I Love You laval (ILY lava õige esinemiskellaaeg on 18.00!);  Frankie AnimalTallinn Daggers ja The Sinclair Sinclair I Love You laval; Daniel Levi Palladium laval; Avoid Dave, Dave Storm, DJ Quest & Paul Oja, Leslie Da Bass, Margaret, MHKL & K-Sein, Mr. Nestor ja Sander Mölder Red Bull Music Academy laval.

Friday
18 July 2014

Tallinn Music Week представит эстонскую музыку на фестивале Positivus

 

На этих выходных в латвийской Салацгриве пройдет самый крупный фестиваль под открытым небом в Прибалтике. Фестиваль Tallinn Music Week готовит свою программу для гостей латвийского фестиваля, представляющую самую свежую и яркую музыку из Эстонии, она будет сыграна на сцене Palladium/Tallinn Music Week в субботу и воскресенье. Также будет установлена палатка эстонской музыки на главной пешеходной улице фестиваля Positivus.


Начиная с дня пятницы и до субботней ночи самые яркие молодые музыканты из Эстонии будут давать акустические концерты-презентации, а диджеи играть самую разную музыку. В воскресенье Tallinn Music Week организует праздничный бранч вместе с диджеями эстонского Raadio 2. Дизайн палатки Tallinn Music Week на фестивале Positivus выполнил талантливый художник по интерьерам Отть Кангур. 


В течение всех трех дней фестиваля, ведущие Raadio 2 будут играть музыку, делать интервью с музыкантами, участниками и гостями фестиваля. 


Программа палатки TMW:
Пятница, 18 июля 
16:00 DJ Madis Aija
18:00 Wilhelm
20:00 Avoid Dave
Суббота, 19 июля
12:00 DJ Sander Mölder
13:45 Frankie Animal
15:15 Margaret
16:45 Leslie Da Bass
18:00 Grind DJs
Воскресенье, 20 июля
12:00 бранч с диджеями Raаdio 2 
В субботу, 20 июля, в воскресенье, 21 июля, на сцене Palladium/TMW выступят 7 артистов из Эстонии.


Программа выступлений на сцене Palladium / Tallinn Music Week Stage:


Суббота, 19 июля 
14:15 Trad.Attack!
15:45 Leslie Da Bass
17:15 Wilhem
19:15 Marten Kuningas
Воскресенье, 20 июля
13:00 Argo Vals Band
14:30 Kali Briis
16:00 Three Leg Dog


Всего на фестивале Positivus, включая вышеупомянутых, выступит 18 артистов и групп из Эстонии. Группа Junk Riot сыграет на сценах Nordea и I Love You; Frankie Animal, Tallinn Daggers и The Sinclair Sinclair на сцене I Love You; Avoid Dave, Dave Storm, DJ Quest & Paul Oja, Margaret, MHKL & K-Sein, Mr. Nestor и Sander Mölder на сцене Red Bull Music Academy. Leslie Da Bass играет на двух сценах: Tallinn Music Week и Red Bull Music Academy.
 

Positivus - самый большой фестиваль в Прибалтике начинается в Салацгриве сегодня, 18 июля, и закончится 20 июля. Хедлайнеры фестиваля: Kraftwerk, Bastille, Elbow, The Kooks, Ellie Goulding, Temples, Laura Mvula, Anna Calvi, The 1975 и другие.


Сотрудничество фестивалей Tallinn Music Week и Positivus Festival стало уже традицией: четыре года подряд Tallinn Music Week организует сцену для Positivus на таллиннском фестивале в марте, а Positivus снова ждет TMW и эстонских артистов у себя.  


Следующий, седьмой фестиваль Tallinn Music Week пройдет 25-28 марта. 
Партнеры TMW на фестивале Positivus: Raadio 2, Министерство культуры Эстонии, Фонд поддержки предпринимательства и Центр развития туризма.
www.tallinnmusicweek.ee
www.facebook.com/tallinnmusicweek
Официальный сайт фестиваля Positivus: www.positivusfestival.com

lost in music